טעמי הבישול של אמא: ספר מתכונים בעיצוב אישי

אחד הפחדים הגדולים של דורות המייסדים וראשי המשפחות הוא אובדן הזיכרון והמסורת, חלק גדול מהזיכרון נעוץ בטעמים, במטבחים המשפחתיים ההולכים ונעלמים. טעמי הבישול של אם המשפחה עם התבשילים שמתבשלים על פתיליה, הריחות שממלאים את הבית כל סוף שבוע, והטעם הייחודי שאין לו תחליף באף מסעדה בעולם.

במקרה הטוב, אם הבית היתה מחזיקה ספר מתכונים בכתב ידה וברוב המקרים הידע נשמר בזיכרון, אצל האם או הסבתא המבוגרת.  אחת המתנות היפות שאנו יכולים לייצר היום במסגרת המשפחתית הרחבה הוא פרויקט הדפסת ספר מתכונים משפחתי, בו בני המשפחה אוספים מתכונים מהדודות הבשלניות ומהסבתא הגדולה, מצרפים תמונות ויוצרים ספר מתכונים משפחתי שיישמר את הגחלת.

הדפסת ספר בעיצוב אישי בפשטות וקלות

בעבר עיצוב ספר היה פרויקט מורכב: העיצוב, הכנת החומרים וההדפסה היקרה הקשו על הוצאת הספר במהדורה המשפחתית המצומצמת. כיום המצב שונה לחלוטין, כל אדם יכול להדפיס ספר בעיצוב אישי בכמויות בודדות ובמחיר סביר. לא רק הדפוס, גם פרויקט העיצוב הפך לעניין פשוט וקל אשר ניתן לביצוע מהמחשב הפרטי שלו שבביתו. כך הפכה הדפסת ספר מתכונים בעיצוב אישי למשימה קלה ונגישה לכולם.

הדפסת ספר בתהליך פשוט מהמחשב בבית

בין אם אתם חובבי בישול בעצמכם, ובין אם אתם רוצים להוריש את הטעם המיוחד של בישולי המשפחה לילדכם – הדפסת ספר מתכונים מעוצב יכול להיות דבר נפלא. פשוט אוספים את כל המתכונים המוצלחים ביותר, אלו שהייתם רוצים לאכול מהם שובו ושוב.

  1. מגדירים את המתכונים לפי נושאים, או לפי דירוג, ואפשר גם פשוט לפי אלף-בית.
  2. נכנסים לאתר של דפוס סדר צלם (https://sdar.co.il), ומקליקים על “לאתר אונליין של סדר צלם” בפינה השמאלית העליונה.
  3. בוחרים באפשרות של “הדפסת ספרים”.
  4. בוחרים את פורמט הספר שתרצו בו (כריכה קשה/רכה, גודל, וכו’).
  5. כעת מעלים את התכנים, מתכונים ותמונות. אפשר להוסיף תמונות של המשפחה – רגעים חשובים ויקרים ללבכם, או תמונות של דורות אחורה שתרצו לזכור ושילדכם ונכדיכם יכירו. מסדרים את התמונות, המתכונים, ההערות ושאר האלמנטים.
  6. כעת כל שנשאר הוא להזמין את הדפסת ספר המתכונים שלכם, לבחור את כמות העותקים, וזהו.

 

מחפשים מתנה מקסימה לבני המשפחה או דרך נפלאה להנציח את טעמי הבישול המסורתיים בביתכם? הדפסת ספר מתכונים משלכם היא בדיוק מה שאתם מחפשים. דפוס “סדר צלם” הופך את תהליך הדפוס לפשוט וקל מאי-פעם, ולכל שאלה תמיד אפשר ליצור קשר טלפוני במספר 03-6393988.